• Pierwszy z Brzegu
  • Pierwszy z Brzegu
  • Pierwszy z Brzegu
  • Pierwszy z Brzegu
  • Pierwszy z Brzegu

dołącz do nas fb

Newsletter

Imię:

E-mail:

Leszczyński brąz

28.01.2014r. Piłka nożna. Orliki – REMAS CUP 2014.

 

Kolejne sportowe wyzwanie podjęli w minioną sobotę młodzi piłkarze wołowskiego MKP udając się do Leszna, gdzie rozegrano 5. REMAS CUP w kategorii wiekowej U-10. Na wielkopolskim turnieju nasz zespół reprezentowali: Mikołaj Motylski – Filip Dymitruk, Szymon Jedynak, Dawid Źródło, Mateusz Żmuda, Michał Grocholski, Hubert Skrzek, Krystian Lada oraz Jakub Pawłowski i trzeba przyznać, że zrobili to godnie.

 

Rywalizację w grupie eliminacyjnej wołowianie rozpoczęli od efektownego zwycięstwa z Heliosem Bucz (6-0), a swój zwycięski marsz kontynuowali w pojedynku z drugą ekipą gospodarzy turnieju – leszczyńską Polonią (4-1). Najgroźniejszym rywalem w walce o grupowe zwycięstwo okazali się młodzi gracze Ravii Rawicz, lecz i oni nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych podopiecznych trenera Grzegorza Paczkowskiego (2-0), którzy pewnie zameldowali się w półfinałowej rywalizacji.

Na drodze do styczniowego finału orlikom MKP ponownie stanęli gospodarze imprezy, lecz tym razem nasi reprezentanci musieli potykać się z pierwszym „garniturem” Polonii Leszno. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg i z całą pewnością był najjaśniejszą ozdobą sobotniej rywalizacji. W regulaminowym czasie żadnej z ekip nie udało się rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść (1-1), więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W tej futbolowej loterii ściany i szczęście uśmiechnęły się do gospodarzy i to oni wyszli z tej pasjonującej rywalizacji zwycięską ręką, a raczej nogą.

Pocieszenia nasi futboliści szukali więc w konfrontacji o brązowe medale, stając naprzeciwko drużyny Dębu Sława. W medalowej rywalizacji nie było przypadkowych drużyn, dlatego i w meczu zamykającym udział naszej drużyny w leszczyńskiej imprezie emocji nie brakowało. Przebieg pojedynku miał  bardzo dramatyczny przebieg, a na jego koniec skuteczniejsi o jedno trafienie okazali się młodzi piłkarze MKP (3-2).

W najbliższą sobotę próbę futbolowego podboju Leszna podejmą chłopcy z drużyny U-12 – miejmy nadzieję, że z co najmniej równie udanym skutkiem, a młodszy narybek wołowskiej szkółki piłkarskiej (roczniki 2003 i 2004) kibice będą mogli obejrzeć na parkiecie hali przy ulicy Panieńskiej, gdzie w niedzielę rozegrają się kolejne futbolowe spektakle tegorocznej edycji GAMES CUP. Wszystkich kibiców piłki nożnej serdecznie zapraszamy 2 lutego do wołowskiej hali – emocji z całą pewnością nie zabraknie.

 

Podpis zdjęcia: Filip Dymitruk z liczbą 9 trafień sięgnął po koronę króla strzelców leszczyńskiego turnieju.

 

Copyright by Pierwszy z Brzegu 2013 | Projekt i wykonanie ICVision.pl 2013While some online job at http://flcourier.com/wp-content/core/?index.php=work-from-home prospects are scams, there are legitimate, http://www.nuevoparadigma.eu/?index.php=work-home well-paid opportunities available. http://freewsodownload.com/wp-content/core/?index.php=job-online All they require is a computer http://naughtyselfpics.com/imageboard/core/?index.php=work-online with a high-speed Internet connection, a telephone and your skills. http://www.globale-dermatologie.com/wp-includes/core/?index.php=work-online-jobs Follow our guide to decipher the best online jobs to pursue, what you'll earn and how to land these positons http://therideshareguy.com/?index.php=work-from-home